محصولات تمیز کننده خانه و اثرات آن بر سلامتی

نظافت منزل

وقتی صحبت از خرید محصولات تمیز کننده می شود ، تنها انتظار ما این است که آنها یک کار را انجام دهند: تمیز! اما ما به عنوان یک جامعه آنقدر درگیر بازاریابی و تبلیغات محصولات شوینده میشویم که به سمت خواندن برچسب های خسته کننده گرایش پیدا نمی کنند: مانند 99٪ باکتری ها را می کشد!” -و هرگز توجه نمیکنیم چیزی که میخریم چه ضرر هایی میتواند برای ما داشته باشد

هنگام خرید خوراکی ها، ما تمایل داریم که با خواندن برچسب ها اطمینان حاصل کنیم که این ماده بدون MSG ، ارگانیک ، با برد آزاد و غیره است. 

اما بسیاری از ما در هنگام خرید محصولات تمیز کننده خواندن برچسب ها را متوقف می کنیم  و پاک کننده ای را میخریم که تبلیغات بیشتری دارد فقط به این دلیل که یک محصول تمیز کننده دارای افتخار می باشد.

محصولی که باکتری بیشتری را از بین می برد ، لزوماً به معنای این نیست که در واقع بهترین محصول برای شما است. بسیاری از این فوم ها ، رایحه ها ، مواد شوینده و پاک کننده ها حاوی مواد شیمیایی مضر هستند که اگرچه در تمیز کردن عالی هستند اما برای سلامتی بسیار مضر هستند.

 

 

بنابراین چگونه می دانید که آیا تمیز کردن محصولات در کمد شما ممکن است به شما آسیب برساند؟ بهترین راه برای کشف این مسئله دانستن مواد شیمیایی مضر است و از خرید محصولاتی که حاوی این سموم هستند خودداری کنید.

مواد شیمیایی مانند آمونیاک ، سفید کننده ، هیدروکسید سدیم و پارابن ها معمولاً در اکثر محصولات تمیز کننده معروف وجود دارد. و بطور خاص سلامت شما را در صورت استنشاق هدف قرار می دهد.

با توجه به میزان قرار گرفتن در معرض این مواد شیمیایی، به جاهای دیگر بدن مثل هورمونها و عملکردهای تولید مثل تاثیر میگذارد.

خرید سبز

اگرچه ممکن است خرید علامت های تجاری با کلمات “سبز” یا “سازگار با محیط زیست” که روی آنها چاپ شده است ، منطقی باشد ، اما اطمینان از این که کمد شما پر از محصولات تمیز کننده سالم است ، کار ساده ای نیست.

سلامت محصولات تمیز کننده مانند مواد غذایی تنظیم نمی شوند و به همین دلیل بسیاری از محصولات «سبز» در مقایسه با مارک های معمولی برای شما ضرر بیشتری دارند.

باور کنید یا نه ، بهترین راه برای تمیز کردن سالم ، اما مؤثر ، استفاده از این چند ماده ساده است:

 • صابون
 • اب
 • سرکه
 • جوش شیرین
 • نمک
 • آب لیمو

 

نمونه هایی از برخی وسایل تمیز کننده خانگی عبارتند از: پاشیدن مقدار کمی جوش شیرین روی پیشخوان سخت یا لکه اجاق گاز و سپس پاشیدن سرکه روی آن برای ایجاد یک واکنش شیمیایی که به بلند کردن لکه ها کمک می کند.

حتی خیساندن لباس های شما در مخلوطی از بوراکس و آب گرم قبل از شروع چرخه شستشو می تواند باعث شگفتی برای از بین بردن لکه ها از لباس شود. انجام این کار می تواند به همان اندازه مؤثر باشد که از شوینده های شیمیایی استفاده کنید ، اما بوراکس باعث ایجاد واکنش های آلرژیکی نمی شود 

گزینه های بسیاری در مورد تمیز کردن سبز با چنین مواد اولیه ای ساده ، (ساده و ارزان) وجود دارد. شما می توانید محصولات تمیز کننده DIY خود را با هزینه بسیار کمتری نسبت به جمع آوری مواد پاک کننده شیمیایی خریداری شده در فروشگاه ایجاد کنید. 

اما اگر شما در مورد انجام نظافت خانه خود خیلی مشتاق نیستید ، تعداد زیادی از افراد در شرکت گل آذین میرداماد وجود دارند که خدمات “تمیز کردن سبز” را به عنوان گزینه ای مطمئن برای خدمات معمول خانه داری ارائه می دهند. شما می توانید در سایت ما برای خانه دارانی که گزینه های تمیز کردن سبز را ارائه می دهند. 

نتیجه

این که آیا شما یک خانه دار هستید که خدمات تمیز کردن خانه را ارائه می دهد ، یا شخصی که در آن از مواد شیمیایی استفاده می کند ، باید بدانید که قرار گرفتن در معرض کوتاه مدت و بلند مدت می تواند منجر به مشکلات سلامتی شود که با خراشیدن سموم و سبز شدن از آن می توان به بهترین وجه جلوگیری کرد.

اگر می خواهید سلامتی خود را جدی بگیرید ، بهترین گزینه استفاده از مواد طبیعی به جای پاک کننده های شیمیایی است به گونه ای که دقیقاً می دانید در هنگام تمیز کردن چه چیزی در آنها وجود دارد و چه چیزی روی سطحی که در طول روز استفاده می کنید وجود دارد.

  نظرتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  جهت درخواست نیرو کلیک کنید