6 نکته تمیز کردن آسان که باید بدانید

تمیز کردن

تمیز کردن بخش مهمی از تعمیر و نگهداری خانه است، اما کار ساده ای نیست و صبر و حوصله زیادی میخواهد.

اغلب ما در هنگام تمیز کردن نیمی از کار را انجام میدهیم و به خاطر خستگی و مشغله های کاری، باقی کار را به زمان دیگر موکول می کنیم.

ما می‌دانیم که این کار می‌تواند زمان زیادی ببرد. همچنین می‌دانیم که اگر بخواهید خدمتکار بگیرید تا به شما کمک کند می‌تواند برایتان هزینه داشته باشد.

در زیر ما 6 نکته تمیز کردن آسان را ذکر کرده‌ایم تا به زمان کمتری نیاز داشته باشید و قطعا برای کسانی که ترجیح می‌دهند وقت خود را صرف انجام کار دیگری جز تمیز کردن کنند، لذت بخش می باشد.

شماره 1: بیرون ریختن

یک دسته از وسایل وجود دارد که یا برای آنها فضا ندارید و یا به آنها احتیاج ندارید. اولین قدم شما همیشه باید خلاص شدن از هر چیزی باشد که علاوه بر کثیفی و گرد و خاک، فضای زیادی اشغال کرده اند و هرگز به آنها نیاز نخواهید داشت.

شماره 2: گرد گیری 

گرد و خاک بر روی هر سطح مستقر می شود ، خواه آن را دوست داشته باشیم یا نه. یک نکته عالی برای تمیز کردن حداقل شما این است که ، همه چیز را در خانه خود گرد گیری کنید. با انجام این کار اطمینان حاصل می شود که تمام ذرات گرد و خاک پاک می شوند. با پاک کردن سطوح با یک پارچه مرطوب، خود را از مجاورت گرد و غبار بیشتر نجات می دهید.

 

شماره 3: چراغ ها را فراموش نکنید

بیشتر ما تمایل داریم که خاک روی زمین را تمیز کنیم ، و غالبا گرد و خاک روی سقف و دیوار را فراموش میکنیم. اگر لوستر و یا لامپ دارید ، حتماً تمیز کردن آن را در اولویت قرار دهید، زیرا کثیفی و آهک می تواند به سرعت روی آنها جمع شود. هرچه بیشتر کثیف شوند ، تمیز کردن آن سخت تر می شود. بنابراین تمیز کردن چراغ های خود را فراموش نکنید!

 

شماره 4: هنگام آشپزی تمیز کنید

اگر بخش آماده سازی آشپزی خود را به پایان رسانده اید و منتظر هستید که چیزی در اجاق گاز پخته شود یا روی اجاق گاز جوش بخورد ، از این فرصت برای پاک کردن گرد و خاک استفاده کنید. اگر کباب به مدت یک ساعت در فر است ، می توانید در آن زمان کارهای زیادی انجام دهید و بتوانید از خوردن غذای خود لذت ببرید با دانستن اینکه شما همزمان با آن طبخ و تمیز کرده اید.

 

شماره 5: تلفن خود را در حالت خاموش یا هواپیما قرار دهید

تلفن ها می توانند باعث حواس پرتی باشند. برای اینکه حواستان پرت نشود ، تلفن خود را خاموش یا در حالت هواپیما قرار دهید تا تمیز کاری تمام شود. هرچه حواس پرتی کمتری داشته باشید، کارهایتان سریعتر پیش می روند.

 

شماره 6: برای کاهش هزینه های تمیز کردن ، محصولات چند کاربردی پیدا کنید

یکی از بهترین راه ها برای کاهش هزینه های تمیز کردن ، یافتن محصول یا ابزاری است که می تواند برای کارهای متعدد استفاده شود. به عنوان مثال ، بسیاری از اسپری های تمیز کننده در سطوح مختلف قابل استفاده هستند. بنابراین لازم نیست که برای هر کار یک مورد مجزا داشته باشید.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    جهت درخواست نیرو کلیک کنید