5 راه بسیار موثر برای از بین بردن آفات خانگی

از بین بردن آفات خانگی

همه ما می خواهیم خانه هایمان را بدون آفت نگهداریم و تمام تلاشمان را برای از بین بردن آفات خانگی می کنیم ، اما سموم دفع آفات شیمیایی موجود در فروشگاه ها برای استفاده در هر مکانی در نزدیکی خانه ، خانواده و حیوانات خانگی بسیار سمی و مضر هستند. اگر این مواد شیمیایی می توانند حشرات را از بین ببرند ، مطمئناً آنها نمی توانند برای ما خوب باشند و بهتر است در صورت امکان از چیزهای طبیعی و بی خطر استفاده کنیم.

در این مقاله می خواهد برای خلاص شدن از حشرات خانگی چند ترفندهای ساده ، آسان ، ایمن و مؤثر را به شما نشان دهد.

1.سوسک

سوسک ها نه تنها چیزهای نفرت انگیز برای دیدن در خانه شما هستند ، بلکه ممکن است بیماری های بسیار مضر نیز به همراه داشته باشند. محصولات زیادی وجود دارد که می توانید از فروشگاه تهیه کنید اما معمولاً بسیار سمی هستند. این ترفند بسیار ارزان و ایمن است و مهمتر از همه ، کار می کند.

یک پیاز را خرد کرده و یک قاشق غذاخوری جوش شیرین اضافه کنید و این مخلوط را در گوشه و کنار خانه خود قرار دهید. این مخلوط را روزانه استفاده کنید و خیلی زود خانه خود را پاک خواهید کرد.

2.آفات باغ

شته ها ، کنه های عنکبوتی و سایر آفات باغ می توانند صدمات بزرگی به باغ شما وارد کنند و تمام تلاش شما در چشمان شما خراب خواهد شد. مطمئناً تعداد زیادی سموم دفع آفات وجود دارد اما استفاده از آنها می تواند میوه و سبزیجات را غیر قابل خوردن کند.

1/2 فنجان فلفل دلمه ای را با 1/2 فنجان سیر یا پیاز مخلوط کنید و آنرا مخلوط کنید تا تبدیل به خمیر شود. خمیر را با 500 میلی لیتر آب گرم مخلوط کنید. بگذارید 24 ساعت در یک مکان گرم بنشیند ، آن را صاف کرده و گیاهان خود را با این مایع اسپری کنید

3.عنکبوت ها

حتی اگر عنکبوت های مسمومی در منطقه خود پیدا نکنید ، به احتمال زیاد هنوز هم از دانستن اینکه نمی توانند در خانه بیایند ، قدردانی خواهید کرد. آنها می توانند کاملاً به هر کجا برسند و حتی کوچکترین آن ها واقعاً ترسناک هستند.

این ماده دافع طبیعی عنکبوت ها را نمی کشد بلکه باعث می شود که آنها از بین بروند زیرا بوی قوی را دوست ندارند. 5-10 قطره روغن نعناع را به مخلوط 200 میلی لیتر آب و 1/4 قاشق غذاخوری مایع اضافه کنید ، خوب تکان دهید و مناطق آسیب دیده را یک بار در هفته اسپری کنید تا همه عنکبوت ها از بین بروند. روغن نعناع را می توان با اکالیپتوس ، سیترونلا ، اسطوخودوس یا روغن درخت چای جایگزین کرد.

4.مورچه ها

مورچه ها می توانند بسیار آزاردهنده باشند و ناگهان از هیچ جا ظاهر نمی شوند ، اگر مورچه ها در حال ورود به آشپزخانه شما هستند ، راهی وجود دارد که آن را برای آنها جذاب تر جلوه دهد.

ظاهرا ، مورچه ها کاملاً از بوی دارچین متنفر هستند  . پودر دارچین را در مناطقی که فکر می کنید مورچه ها از آن وارد می شوند ، قرار دهید. برای نتایج مؤثرتر ، می توانید مقداری روغن ضروری به پودر دارچین اضافه کنید. به عنوان یک عارضه جانبی ، در خانه خود بوی خاکی بسیار خوبی می گیرید.

5.کنه های گرد و خاک

این چیزها به حدی ریز هستند که حتی نمی توانیم آنها را با چشم غیر مسلح ببینیم ، اما متأسفانه به معنای دور بودن آنها نیست. آنها در گرد و غبار خانگی زندگی می کنند ، مکانهای گرمتر را ترجیح می دهند و غذای مورد علاقه آنها پوسته پوسته است. بنابراین حدس بزنید که آنها دوست دارند کجا باشند؟ درست است ، روی تخت شما!

اگرچه کنه های گرد و غبار نیش نمی زنند ، بسیاری از متخصصان معتقدند که می توانند باعث بروز واکنش های آلرژیک و تحریکات پوستی شوند. حتی اگر به آنها حساسیت ندارید ، به احتمال زیاد ترجیح می دهید خانه خود را با این اشکالات کوچک به اشتراک نگذارید.

مخلوط 6 قاشق چایخوری از روغن اوکالیپتوس با 1.5 قاشق چایخوری از مواد شوینده مایع لباسشوئی در 1 سطل آب و خیس موارد قابل شستشو – سپس آن را به صورت عادی بشویید. برای هر چیز غیرقابل توصیف ، فقط آن را با یک پارچه تمیز اسپری کرده و پاک کنید. اگر بوی روغن اکالیپتوس را دوست ندارید ، می توانید آن را با روغن درخت چای جایگزین کنید ، که بسیار مؤثر است.

 

شاید انجام این نکات برای شما دشوار باشد، اگر به هر دلیلی برای از بین بردن آفات خانگی با مشکل مواجه هستید و یا برای تمیز کردن منزل خود به کمک متخصصین نظافت نیاز داشتید،حتما با تیم شرکت گل آذین میرداماد تماس بگیرید.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    جهت درخواست نیرو کلیک کنید