4 مرحله آسان برای تمیز کردن حیاط خانه

تمیز کردن حیاط خانه

تمیز کردن حیاط خانه، خانه شما را ایمن، جذاب و  سالم می کند. اگرچه تمیز کردن حیاط بسته به اندازه و میزان ضایعات و زباله ها زمان زیادی را می گیرد ، اما می تواند یک روند بسیار سودمند باشد. مراحل زیر کار را آسان تر و سریع تر خواهد شد.

 

1. پاک کردن چمن بلند

اگر حیاط شما با علفهای هرز بزرگ شده است ، باید برای تمیز کردن حیاط خانه تمام چمنزارها و گیاهان کوچک را قطع کنید. یکی از بهترین راه های انجام این کار استفاده از ماشین های چمنزنی است. اگر آن را ندارید ، می توانید یکی از آنها را که از بنزین یا برق استفاده می کند اجاره کنیدو یا یک خدمتکار حرفه ای استخدام کنید.

 

2. زباله های بزرگ را بیرون بریزید.

ابتدا روی زباله های بزرگ تمرکز کنید. تخته سنگها ، سنگها ، شاخه های درخت ، قوطی های نوشابه قدیمی ، بطری های پلاستیکی ، آب نبات و بسته بندی های شیرین را که توسط کودکان در محیط ریخته شده ، بردارید. سعی کنید از یک گوشه شروع کنید و به تدریج به سمت انتهای دیگر حرکت کنید. این وسایل را با یک چرخ دستی دور بریزید.

زباله ها و وسایل قابل بازیافت را درون کیسه های زباله بسته بندی کرده و تا زمانی که جمع کننده زباله شما بیاید ، آنها را در جای امن نگهداری کنید.

 

3. درختچه ها و درختان بزرگ را هرس کنید

در مرحله بعد ، شما باید شاخه های درختان و درختچه های بزرگ را قطع کنید. برای برش شاخه های بزرگتر ، از اره برقی قابل حمل استفاده کنید. پس از پیرایش درختچه ها ، از جاروبرقی و یا جاروهای مخصوص استفاده کنید تا زباله ها و برگ های مرده در زیر آنها برداشته شود.

 

4. چمن زنی چمن

برای تمیز کردن حیاط خانه ماشین چمن زنی خود را بیرون بیاورید و تیغه ها را تیز کنید تا برش های بسیار تمیزی داشته باشند. از تیغه های کهنه نباید برای تر و تمیز کردن چمن استفاده شود زیرا می توانند به آن آسیب رسانده و سطح را ناهموار کنند. ارتفاع تیغه را طوری تنظیم کنید که بتواند چمن را به حدود 2 تا 3 سانت کاهش دهد. برای سرمایه گذاری در یک ماشین چمن زنی کارآمد مهم است.  اگر به دنبال یک خدمتکار حرفه ای هستید، حتما با ما تماس بگیرید! ممکن است احساس کنید که نیاز به کاشت مکرر است اما حفظ چمن در این ارتفاع مانع از نفوذ علفهای هرز و رشد ریشه های سالم می شود. ممکن است بریده های چمن را روی چمن بگذارید یا از آنها برای ایجاد مالچ در باغ سبزیجات خود استفاده کنید.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    جهت درخواست نیرو کلیک کنید