چگونه انگیزه ای برای تمیز کردن خانه خود پیدا کنید

تمیز کردن خانه

چگونه برای تمیز کردن انگیزه بگیریم

زنی که روی مبل احاطه شده است و احتیاج به تمیز کردن دارد

چرا ما انگیزه خود را برای تمیز کردن خانه از دست می دهیم

بعضی اوقات ، به دلایل مختلفی انگیزه خود را برای تمیز کردن خانه از دست می دهیم. به عنوان مثال کارهای بیرون و روزهای شلوغ کاری ، و ما یک تغییر موقتی در اولویت های خود داریم. ما گاهی اوقات برای تمیز کردن خانه های خود به کمک نیاز داریم.

زمان های دیگری وجود دارد که علت آن خارج از کنترل ما است. افسردگی یا بیماری. پیدا کردن انگیزه تمیز کردن حتی قابل تصور نیست. در آن زمان ، تمیز کردن خانه ارزش تلاش ندارد. ما درگیر چیزهای مهمتر و تغییر دهنده زندگی هستیم.

1. از یک قسمت کوچک شروع کنید

با یک قسمت کوچک شروع کنید. نه یک طبقه خانه ، نه یک اتاق ، حتی یک کمد کامل. با یک سطح شروع کنید . به بقیه خانه فکر نکنید و احساس گناه نکنید که کارهای زیادی  هست که انجام نداده اید. شما در حال انجام کاری هستید و این اولین قدم است.

2. برای تمیز نکه داشتن آن سطح تا سه روز تعهد داشته باشید

اگر میز آشپزخانه و یا اپن را تمیز کرده اید، تا سه روز در تمیز کردن آن کوشا باشید. صبح بعد از صبحانه و شب قبل از خواب حتما تمیز کنید و بعد استراحت کنید.

نکته این است که شما روال دو بار در روز تمیز کردن خانه را شروع کرده اید.

3. حالا ، به خودتان پاداش دهید.

شما متعهد به تمیز کردن یک منطقه هستید و آن را طبق برنامه تمیز نگه داشته اید. پس شما سزاوار دادن یک پاداش به خود هستید.

پاداش دادن به تلاشهای مثبت به مغز شما می گوید که تلاشها ارزش ادامه دادن دارند.

4. تمرکز خود را گسترش دهید.

وقتی دوباره این حس موفقیت را به دست آوردید ، نوبت به شروع تمیز کردن بقیه خانه می رسد. انجام این کار در بخش های کوچک و قابل کنترل مهم است.

فکر می کنید شما آماده مقابله با یک اتاق کامل هستید؟ مقاومت در برابر این وسوسه! غرق شدن و تسلیم شدن بسیار آسان است و این دوباره چرخه را شروع می کند. در عوض ، ساعت را به مدت 10 دقیقه تنظیم کنید و آنها را با تلاش همه جانبه تمیز کنید.

هیچ ایده ای برای شروع کردن ندارید؟ یکی از لیست های تمیز کردن که در مقاله های قبل گذاشته ایم مثل حمام یا آشپزخانه را بگیرید.

الان احساس اطمینان بیشتری می کنید؟ همین تلاش 10 دقیقه ای همه روزه را در اتاق های مختلف برای چند روز تکرار کنید ، سپس هر بار 20 دقیقه شروع به کار کنید. تا پایان هفته ، خانه خود را تحت کنترل خود در می آورید ، و این حس کنترل منشأ انگیزه بیشتر است.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    جهت درخواست نیرو کلیک کنید