پاک کردن گرانیت خانگی

پاک کردن گرانیت خانگی

این دستور العمل مقرون به صرفه و بی خطر برای پاک کردن گرانیت خانگی برای کسانی ست که دارای پیشخوان های سنگ مرمر یا گرانیت هستند که در جستجوی محصولات تمیز کننده ناامید شده اند.همینطور باعث پاک شدن ، درخشش و ضد عفونی شدن می شود.

 

مراقب باشید چگونه گرانیت را تمیز می کنید

میزهای گرانیتی به دلیل ظاهر مجلل و لمس ارگانیک و طبیعی که به دکوراسیون منزل می افزایند ، استفاده میشوند. اگر به درستی از آنها مراقبت شود ، این سطوح از دوام بالایی برخوردار بوده و می توانند ارزش فروش خانه شما را به طرز چشمگیری بهبود بخشند.

 

سرکه برای گرانیت بسیار اسیدی است

آنچه سرکه را به عنوان یک ماده خارق العاده در بسیاری از مخلوط های تمیز کننده طبیعی خانگی تبدیل می کند ، اسیدیته آن است. از حل شدن مواد معدنی در حمام ها گرفته تا از بین بردن لکه های حیوان خانگی و بو. سرکه یک ماده تمیزکننده خانگی برای نسل ها بوده است.

اما اسیدیته سرکه می تواند به سطح گرانیت صدمه بزند ، از طریق صدمه به لایه صیقلی سنگ، میتواند لکه های کسل کننده و زشت را بر روی میزهای گران قیمت شما بگذارد.

بنابراین ، در حالی که گرانیت می تواند گلدان های گرم و قابلمه هایی که مستقیماً روی آن قرار می گیرند ، و همچنین سایش روزانه را کنترل می کند ، نمی تواند در مقابل پاک کننده های مبتنی بر سرکه مقاومت کند.
به همین دلیل خوب است که یک بطری تمیز کننده را برای پاک کردن گرانیت خانگی  در طول روز و همچنین تمیز کردن عمیق تر هفتگی ، در اطراف خود نگه دارید.

 

شما به پاک کننده ای نیاز دارید که ضد عفونی شود

برای بیشتر موارد ، صابون ساده و آب کافی است تا میزهای شما تمیز شود. استفاده از 12٪ پراکسید هیدروژن باعث می شود لکه های قهوه ، چای و آب میوه از روی میز گرانیت شما بدون آسیب رساندن به درخشش برداشته شود. اما استفاده از آن به عنوان یک پاک کننده روزانه مقرون به صرفه نیست.

میزهای گرانیتی نیاز به نظافت روزانه دارند – مخصوصاً در آشپزخانه. پاک کردن آنها به طور مرتب به عنوان بخشی از کارهای روزمره است.
ضد عفونی روزانه برای ایمنی مواد غذایی نیز ضروری است ، بنابراین چرا از پاک کننده گرانیتی خانگی که هر دو را انجام می دهد استفاده نکنیم؟

پاک کننده گرانیتی خانگی

چرا برای پاک کردن گرانیت خانگی این مواد لازم است؟

تهیه دستور العمل های تمیز کردن خانگی مانند آشپزی نیست. به عنوان مثال هنگام پخت ، اغلب می توانید از سیب سرکه به جای روغن یا شیر تبخیر شده برای خامه سنگین استفاده کنید.
ولی در نظافت به این شکل نیست. مواد تشکیل دهنده در یک پاک کننده خانگی وجود دارد برای یک دلیل خاص وجود دارند ، و تعویض آنها را در اطراف می توانید نتایج را تغییر داده و یا حتی باعث آسیب. شوند.
در اینجا چه کارهایی در این پاک کننده گرانیتی خانگی انجام می شود و چرا نمی توان آنها را با چیزهای دیگر جابجا کرد.

ایزوپروپیل الکل

الکل ایزوپروپیل معروف به “ارواح جراحی” در انگلستان ، یک ترکیب مصنوعی با خواص ضد عفونی کننده است . این ماده در پاک کننده وجود دارد ، زیرا قدرت ضد عفونی کننده را فراهم می کند. همچنین به سرعت باعث تبخیر می شود ، این کمک می کند تا این تمیز کننده گرانیتی خانگی یک درخشش بدون رد را حاصل کند.
مطمئن باشید که از ایزوپروپیل الکل ساده استفاده می کنید ، نه یکی از ترکیبات آن با گلیسیرین یا رنگ آمیزی با رنگ.

صابون مایع ظرفشویی

صابون دارای خاصیت چربی زدایی است که آن را قادر می سازد از طریق مواد غذایی و زباله ها به انرژی خود برسد. اگرچه شما فقط در این دستور العمل تمیز کننده گرانیت خانگی به مقدار کمی احتیاج دارید ، اما نباید از آن صرفنظر کنید.
از صابون ظرف مایع استفاده کنید که فاقد خاصیت ضد باکتری ، مرطوب کننده یا اکسیژن باشد. این نوع مواد افزودنی ، رگه هایی را به جا میگذارد. به همین دلیل ، توصیه نمی کنیم در این دستور از صابون کرتیل استفاده کنید.

روغن ضروری

استفاده از روغن ضروری اختیاری است ، اما به جبران بوی الکل ایزوپروپیل کمک می کند. من از اسانس لیمو استفاده می کنم چون بو را دوست دارم.
برخلاف آب لیمو تازه ، روغن اسانس لیمو حاوی اسید سیتریک نیست که می تواند به سطوح سنگ طبیعی آسیب برساند. برای گرانیت و سنگ مرمر و راهی عالی برای به دست آوردن رایحه ای تمیز لیمو است.
اگر با آفات خانگی مشکل دارید ، می توانید روغن لیمو را با اسانس نعناع جایگزین کنید. این ماده برای بسیاری از آفات خانگی یک عامل بازدارنده شناخته شده است و به خلاص شدن از شر سوسک و جلوگیری از پروانه های کمک می کند .

دستور العمل تمیز کننده گرانیت خانگی

عناصر:
• 1/2 فنجان 70٪ الکل ایزوپروپیل (مالش) الکل ساده (ارواح جراحی در انگلستان)
• 1 1/2 فنجان آب
• 1/4 قاشق غذاخوری صابون ظرف مایع
• 5 قطره روغن اسانس لیمو (اختیاری – می توانید از نعناع استفاده کنید)
جهت ها:
1. مواد را در یک بطری اسپری ترکیب کنید.
2. قبل از هر بار استفاده ، به آرامی تکان دهید.
3. روی سطح اسپری کنید ، 30 ثانیه صبر کنید و با یک پارچه مرطوب و بدون پرز پاک کنید. شستشو لازم نیست.
توجه : پاک کننده گرانیتی خانگی استفاده نشده را در مکانی خنک و تاریک ذخیره کنید. از نزدیک شعله های باز استفاده نکنید.

 

شاید انجام این نکات برای شما دشوار باشد، اگر به هر دلیلی برای تمیز کردن سطوح گرانیتی با مشکل مواجه هستید و یا برای تمیز کردن منزل خود به کمک متخصصین نظافت نیاز داشتید،حتما با تیم شرکت گل آذین میرداماد تماس بگیرید.

 

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    جهت درخواست نیرو کلیک کنید