پاک کردن لکه روغن از روی لباس با چند ترفند کلیدی

پاک کردن لکه روغن

پاک کردن لکه روغن از روی لباس به کمی دانش نیاز دارد. از آنجا که آب نمی تواند با روغن مخلوط شود ، لکه های روغنی را نمی توان با محلول هایی بر پایه آب پاک کرد. درعوض ، برای از بین بردن لکه های روغن باید نکات مهمی را در نظر داشت. در اینجا چند نکته کلیدی و ساده را بیان می کنیم که چگونه لکه های روغنی را از لباس بردارید.

روش اول :مواد شوینده

روی قسمتی که لکه چربی می باشد مایع ظرفشویی و پودر لباس شویی به طور کامل بپوشانید ، می توانید از شامپو هم در این روش استفاده کنید سپس پس از چند دقیقه شروع به شستشوی قسمت مورد نظر کنید . کمی آب را باز کنید، در هنگام شستن قسمت روغنی لباس مرتب زیر آب ببرید و مجدد بشویید.

نکته : در مواردی که لکه های سختی وجود دارد برای شست و شوی از ابزار مسواک و یا شبیه به مسواک استفاده کنید ، چرا که بهتر از دست عمل خواهد کرد.

 

روش دوم : استفاده از کف 

شما می توانید مقداری کف غلیظ حاصل از مخلوط آب با مواد شوینده و یا شامپو در یک ظرف درست کرده  و لباس را برای مدتی داخل آن قرار دهید. بعد از چند ساعت با آب شستشو دهید.

 

روش سوم : استفاده از سرکه

سرکه یک ماده تمیز کننده در سطح گسترده می باشد ،مخلوطی از آب و سرکه (دو سوم آب و یک سوم سرکه) در یک تشت آماده و محلی که لکه دارد را داخل تشت قرار داده و پس از ۱۰ دقیقه آن را آبکش کرده و مثل مرحله اول با مواد شوینده شستشو دهید.

توجه : هیچگاه برای از بین برده لکه های چربی لباس همزمان از مخلوط آب ، سرکه  ومواد شوینده استفاده نکنید!

 

روش چهارم : جوش شیرین

آب و جوش شیرین همان ماده ای است که سخت ترین لکه های چربی را هم از روی لباس پاک می کند. این مخلوط را روی لکه چربی لباس بمالید و بعد از خشک شدن آن با کمک مسواک خمیر را از لباس جدا کنید. بعد از آن با شستن آب داغ لکه باقی مانده را پاک کنید.

 

شاید انجام این نکات برای شما دشوار باشد، اگر به هر دلیلی برای تمیز کردن منزل خود به کمک متخصصین نظافت نیاز داشتید،حتما با تیم شرکت گل آذین میرداماد تماس بگیرید.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    جهت درخواست نیرو کلیک کنید