نکات نظافت راه پله و فضای عمومی ساختمان

نظافت راه پله

یکی از مورد توجه ترین قسمت های خدمات نظافتی، نظافت راه پله و فضای عمومی میباشد که نکات بسیاری دز آن وجود دارد که باید رعایت شود تا به بهترین وجه ممکن بتوان بهترین برداشت را از آن داشت. 

 

نظافت شیشه :

برای نظافت شیشه شما ابندا به وسیله اسپره کردن شیشه پاک کن بر روی شیشه و اقدام به تمیز کردن آن و خشک کردن آن توسط یک دستمال خشک خواهید کرد.

نکته :

در صورتی که شیشه های نظافت شونده رنگی باشند و یا دارای لک های رنگ و یا سایر ضایعات بر روی خود باشند شما میتوانید به وسیله تیغ پاک کننده این ضایعات را تمیز کرده و سپس اقدام به نظافت شیشه نمایید، برای لکه رنگ های قدیمی میتوانید از اسیتون نیز استفاده کنید .

نظافت آسانسور :

نظافت آسانسور یکی از مهمترین قسمت های نظافت راه پله میباشد به دلیل اینکه نظافت راه پله به واسطه آن ارزیابی میگردد. برای نظافت آسانسور شما باید ابتدا قسمت های براق و درخشان آسانسور را که بیشتر در دید میباشند را نظافت کنید که به وسیله یک دستمال مرطوب و ماده شوینده ساده مانند تاید میتوانید این کار را نجام دهید. برای تمیز کردن شیشه های آسانسور سعی کنید وقت بیشتری را بگذارید زیرا دارای اهمیت بیشتری میباشد . لازم به ذکر است در صورتی که در آسانسور از کف پایی استفاده میشود آن را در هنگام شست و شوی فضای عمومی به وسیله تاید شسته و در محلی قرار دهید تا خشک شود .

نظافت راه پله :

نظافت کف راه پله از مهمترین موارد میباشد که باید به درستی انجام پذیرد در صورتی که این مرحله به درستی انجام نپذیرد تمامی مراحل هر چند به درستی انحام شده باشند دچار اشکال خواهند بود . برای نظافت کف راه پله شما میبایست محلولی از سطل آب و تاید را درست کنید در بعضی از موارد مشاهده شده که از وایتکس و جرمگیر استفاده میکنند تا بتوانند تمیزی بیشتری را به همراه داشته باشند لازم به ذکر است که این امر در بسیار از موارد به دلیل خاصیت اسیدی این مواد درست نمیباشد و پس از نظافت باعث خرابی سریع محل میگردد که استفاده از چنین مواردی نیز نوصیه نمیگردد.

نظافت فضای عمومی :

برای نظافت فضای عمومی باید نکاتی را مد نظر قرار داد ابندا باید به برسی ابرهه پرداخت و از باز بودن آن نیز اطمینان حاصب نمود (به وسیله یک سطل آب پر) پس از اطمینان از باز بودن ابراهه شما باید به همراه سطل محلول شوینده و برس های خود اقدام به نظافت درب ورودی و یا درب پارکینگ نمایید. لازم به ذکر است در صورتی که از پمپ آب استفاده میکنید باید آب را از فاصله نزدیک پمپ کنید به دلیل اینکه باعث خرابی در قسمت های برقی نزدیک به در نشوید .

نظافت قسمت های برقی :

برای نظافت قسمت های حساس فضای عمومی همچون ایفون شما میتوانید به وسیله یک دستمال مرطوب اقدام به نظافت این قسمت نمایید تا به بهترین وجه ممکن تمیز شده و نظافت خود را به دست آورد .

 

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    جهت درخواست نیرو کلیک کنید