نظافت منزل قبل از آوردن نوزاد جدید به خانه

نظافت منزل

چرا نظافت منزل قبل از آوردن نوزاد جدید به خانه اهمیت دارد؟ به دنیا آمدن نوزاد جدید بسیار مهیج است ، اما قبل از اینکه به کودک خود را به خانه بیاورید ، خانه باید برای ورود کودکتان آماده شود. قبل از آوردن کودک به خانه باید خانه کاملاً تمیز شود. آنها به قدری کوچک و جدید هستند که تقریباً هر چیزی می تواند به آنها آسیب برساند یا سیستم ایمنی شان را در این زمان شکننده در زندگیشان تأثیر بگذارد.

چیزهایی که باید تمیز شوند

 1.  از تمیز بودن کف اطمینان حاصل کنید . اگر فرش دارید ، فرش باید قبل از رسیدن کودک با بخار تمیز شود. کف همیشه باید جارو شود و هیچ گونه رشته پارچه ای کوچک یا خطرات خفگی در کف وجود نداشته باشد.
 2. همه چیز باید گرد گیری شود. از گرد و غبار خلاص شوید تا کودک در معرض موارد آلرژی زایی قرار نگیرد.
 3. آشپزخانه را تمیز کنید . آشپزخانه جایی است که اتفاقات زیادی برای کودک می افتد.
 4. آیا اتاق کودک آماده و دور از گرد و غبار است؟
 5. مطمئن شوید که همه ملحفه ها شسته شده اند.
 6. ضد عفونی خانه. همه چیزهایی را که می توانید با ضد عفونی کننده پاک کنید.

نظافت منزل، جلوگیری از بیماری نوزاد

هنگام آوردن کودک ، نظافت منزل و تمیز بودن خانه بسیار مهم است. آنها آنقدر در جهان جدید هستند که می توانند به راحتی بیمار شوند و آلرژی بگیرند. آنها همچنین به سرعت شروع به قرار دادن اشیاء تصادفی در دهان خود می کنند. شما باید اطمینان حاصل کنید که خطرات خفگی کاملاً وجود ندارد.

همیشه بهتر است حداقل به مدت دو ماه اول کودک در اتاق شما بخوابد. یک گهواره را در اتاق خود قرار دهید. هرگز کودکتان را روی تختخواب خود و در کنار خود نخوابانید. این می تواند بسیار خطرناک باشد.

 بیاموزید که کودک را به طور مرتب در پتو بپیچید. این روش معمولاً در حالی که هنوز در بیمارستان هستند به مادران جدید آموزش داده می شود.

کودک جدید خود را از درهم و برهمی و محافظت کنید. اگرچه آنها به سرعت نسبت به چیزهای اطراف خود مصونیت ایجاد می کنند ، اما هنوز هم به اندازه جدید ممکن هستند و برخی از موارد می تواند برای آنها بسیار مضر باشد. 

خانه خود را تمیز کنید یا قبل از به دنیا آمدن کودک ، یک خدمتکار حرفه ای استخدام کنید . وقتی آنها را برگردانید ، خانه باید آماده استقبال از آنها باشد.

  نظرتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  جهت درخواست نیرو کلیک کنید