نظافت

نظافت ساختمان و مشاعات

سرویس نظافت مشاعات ساختمان شامل نظافت بخش‌هایی است که در خارج از محدوده داخلی منزل قرار دارند. درواقع خدمات نظافتی ساختمان شامل نظافت‌های دوره‌ای این فضاهاست. سرویس‌های نظافتی مشاعات به صورت اشتراکی بین افراد و صاحبین واحدهای یک ساختمان دریافت شده و هزینه خدمات نظافتی ساختمان بین این افراد تقسیم خواهد شد.

نظافت تخصصی

خدمات پاکسازی مشاعات ساختمان شامل چه مواردی است؟

 • نظافت محوطه لابی
 • تمیز کردن درب ورودی
 • نظافت پارکینگ و حیاط
 • شیشه شویی داخل ساختمان (تنها در محدوده قابل دسترس)
 • نظافت راه پله
 • شستن محوطه ورودی ساختمان
 • تمیز کردن درب و کابین آسانسور
 • شستن و نظافت دیوارها و نرده‌ها (تنها در محدوده قابل دسترس)

تهیه ملزومات نظافت ساختمان

تهیه ملزومات نظافت ساختمان بر عهده چه کسی است؟

تهیه ملزومات نظافت ساختمان برعهده سرویس گیرنده است. شما خود با توجه به شناختی که نسبت به ساختمان دارید، لوازم مورد نیاز را تهیه کرده و در اختیار نظافتچی قرار خواهید داد.
ملزوماتی از قبیل:
شوینده‌ها
مواد پاک کننده
نردبان و چهارپایه
دستمال‌های نظافت
تی و جاروی گردگیری
انواع برس‌های نظافت
از ابزار نظافت ضروری برای نظافت ساختمان است.

دستمزد نظافتچی مشاعات به چه صورت است؟

هزینه نظافت راه پله به صورت توافقی و اغلب مساوی بین ساکنین ساختمان های مسکونی تقسیم شده و به مبلغ شارژ هر واحد افزوده می شود. مدیران مجتمع ها با جستجوی شرکت خدماتی گل آذین میرداماد می توانند قیمت نظافت راه پله را استعلام و موسسه نظافت منزل با قیمت مناسب را برای نظافت هفتگی و یا ماهانه راه پله انتخاب کنند. قیمت نظافت راه پله در شرکت خدمات منزل یکسان نیست و با نرخ متفاوتی اعلام می شود.

وظایف نظافتچی مشاعات

نظافت راه پله چندان هم کار ساده ای نیست. تجربه حرف اول را در استفاده از مواد شوینده و ابزار مورد نیاز در نظافت راه پله ها می زند. چنانچه کارگر نظافتچی آموزش لازم را در زمینه استفاده از تمیز کننده ها ندیده باشد، موجب آسیب به سنگ ها و کفپوش های راه پله می شود. شرکت خدمات منزل همیشه از نیروهای با تجربه برای نظافت راه پله ها استفاده می کنند. هزینه نظافت راه پله در مقایسه با دستمزد کارگرهای آزاد اندکی بیشتر است ولی در مقایسه با کیفیت کار، بسیار منصفانه در نظر گرفته شده است. افزایش هزینه نظافت راه پله در موسسه نظافت منزل با توجه به سالم ماندن کف راه پله مقرون به صرفه تر است.

انواع کفپوش سنگی، سرامیک، لمینت و غیره برای پوشش راه پله ها استفاده می شوند و در پاره ای از اوقات راه پله با فرش یا موکت پوشیده شده است. هزینه نظافت راه پله برای پلکان سنگی و سرامیکی یکسان در نظر گرفته شده است. وظایف نظافتچی برای نظافت راه پله شامل گردگیری، شستشو و خشک کردن راه پله ها می شود.

گردگیری دیوارها، قرنیزها، کلید و پریز راه پله نیز از وظایف اصلی کارگر نظافتچی است. استفاده از شوینده غیر اسیدی برای نظافت راه پله از اهم موارد است. نظافتچی می بایست برای تمیز کردن حیاط، پارکینگ و درب منزل از شوینده مناسب استفاده کند. هزینه نظافت راه پله شامل تمیز کردن پشت بام نیز می شود. وظیفه کارگر نظافتی اینست که ابتدا پشت بام را جارو کرده و سپس با شوینده غیر اسیدی سطح بام را شستشو دهد. استفاده از آب برای نظافت پشت بام بلا مانع است.

 • اهمیت نظافت مشاعات منزل و محل کار

  توجه به نظافت منزل درست به اندازه نظافت شخصی اهمیت دارد. در واقع پاکیزگی و تمیزی مربوط به محیط زندگی و فضای کاری نیز می شود. توجه به پاکیزگی و بهداشت محیط در سلامت خانواده ها تاثیرگذار است. علاوه بر آن، اولین قسمت ساختمان که در معرض دید عمومی و مهمان ها قرار دارد، قسمت های مشاع ساختمان است.

  در هر محله ای که زندگی می کنید باید نسبت به نظافت راه پله و مشاعات همانند نظافت داخل منزل سخت گیرانه عمل کنید. هزینه نظافت راه پله تنها مربوط به ساختمان های لوکس و ساکنین محلات شمال تهران نیست. همیاران شرکت خدماتی و نظافتی هوم سرویز در همه محلات تهران حضور دارند. بهداشت و تمیزی مرتبط با قشر خاصی از جامعه نیست و همه اقشار جامعه می توانند از مزایای زندگی سالم و محیط تمیز بهره مند شوند.

  در نظر داشته باشید که هزینه های درمانی ناشی از بیماری های پوستی و مشکلات بهداشتی، بسیار بیشتر از هزینه نظافت راه پله و نظافت منزل است. دستمزد خدمتکار منزل وکارگر نظافتچی برای مشاعات از اجرت کادر پزشکی و درمانی بسیار کمتر است. لذا ضروری است که با صرف هزینه اندک، نظافت و بهداشت عمومی را رعایت کرد. نظافت منزل را از فضای بیرونی و مشاعات شروع کرده و به داخل منزل ختم کنید.

  اگر احتیاج به سرویس های شرکت خدمات منزل دارید با ما تماس بگیرید. اعزام نظافتچی و خدمتکار منزل آقا برای شستشوی دیوارها، خدمکات قالیشویی، شستشوی مبلمان و غیره از طریق سامانه خدمات درب منزل گل آذین میرداماد امکان پذیر است. اگر مشغله زیاد مانع از نظافت کامل منزل شده است با ما تماس بگیرید. خدمتکار منزل خانم و کارگر نظافتچی با تجربه برای انجام امور نظافتی داخل منزل با هماهنگی قبلی درب منزل اعزام می شود.

15 سال سابقه

شرکت خدماتی گل آذین میرداماد

اعزام نیروی کاربه سراسرتهران 100%
نظافتچی روزمزد حرفه ای خانم وآقا 100%
مهماندار جهت پذیرایی همراه با انجام امور خدمات نظافتی 100%
خدمتکار ثابت 100%
خدمتکار خانم ثابت از 1 روز درهفته تا 6 روز در هفته 100%
خدمتکار شبانه روزی جهت انجام امور منزل 100%
مراقب و خدمتکار کودک روزانه و شبانه روزی 100%
مراقب و خدمتکار سالمند سالم ( فقط سالمند سالم ) 100%
سرایدار مطابق درخواست شما 100%

جهت رزرو خدمات، با ما تماس بگیریدجهت درخواست نیرو کلیک کنید