نظافت سریع منزل، هنگام کمبود وقت

نظافت

همه ما لحظات دلهره آور قبل از رسیدن میهمانانمان را داشته ایم که می فهمیم هنوز خانه مرتب نشده است و دیگر وقت لازم برای نظافت عمیق هم نداریم. هنگامی که این اتفاق می افتد ، شما دو گزینه دارید – می توانید وحشت کنید ، هیچ کاری انجام ندهید و هنگام ورود مهمانان ، عملکرد ناخوشایند “پوزش بابت کثبفی خانه” را انجام دهید.

یا نفس عمیق یکشید و این نکات ساده را برای سریع تر تمیز کردن منزل خود در کوتاه ترین زمان ممکن دنبال کنید.

اولویت بندی کنید

لازم نیست کل خانه را در هنگام اتلاف وقت نظافت کنید ، فقط اتاقهایی که می دانید مهمانانتان قصد دیدن آنها را دارند و درب اتاقهایی را که برای آنها وقت ندارید ببندید. مهمانان شما به احتمال زیاد به آشپزخانه و اتاق نشیمن می چسبند ، 

سازماندهی کنید

در شرایط پر فشار و حساس به زمان ، شما وقت ندارید که چیزهای دلهره آور را فراموش کرده ، بنابراین یک دقیقه زمان بگذارید و یک برنامه ریزی دقیق مطابق با اولویت ها انجام دهید.

 سریع برنامه ریزی کنید

حالا که برنامه خود را دارید ، سریع اقدام را شروع کرده و سعی کنید بیشتر از 10-15 دقیقه در هر منطقه نباشید.

  • اتاق نشیمن : اتاق را مرتب کنید،دسته کلید و شارژر را در کشو قرار دهید، ظرف های کثیف را به آشپزخانه برده و. سریع تمام سطوح صاف (از جمله تلویزیون) را پاک کنید و اگر وقت دارید ، سعی کنید کمی استراحت کنید.
  • آشپزخانه : تمام ظروف را از سینک ظرفشویی برداشته  و داخل ماشین ظرفشویی بریزید. یک دقیقه وقت بگذارید و روی کابینت ها را پاک کنید، مواد غذایی باید در یخچال برگردند. پیشخوان و وسایل برقی روی کابیت را دستمال کنید و سریع کف آشپزخانه را نظافت کنید.
  • اتاق خواب : تنها یک دقیقه طول می کشد تا تختخواب خود را مرتب کنید- تأثیر شگفت آور بزرگی دارد. به اطراف خود نگاه کنید و هر چیزی را که روی زمین ریخته است را جمع کنید. اگر مقدار زیادی مواد روی میز کمد یا تخت خواب خود دارید ، همه آنرا داخل یک کشو بریزید بعداً آن را مرتب کنید.. هرچه شلوغی کمتری روی سطوح مسطح خود داشته باشید ، اتاق خواب شما مرتب تر ظاهر می شود. استراحت کنید اگر وقت دارید.
  • نفس عمیق  بکشید! وقتی همه موارد موجود در لیست خود را بررسی کردید، نفس عمیق بکشید. توانجامش دادی!

آیا در هنگام نظافت سریع نکات دیگری هم استفاده می کنید؟ در قسمت نظرات ما را آگاه کنید!

 

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    جهت درخواست نیرو کلیک کنید