مرتب سازی خانه در چند مرحله

مرتب سازی خانه

مرتب سازی خانه برای شما بحران شده است؟ آیا تا به حال احساس کرده اید که هرگز نمی توانید خانه را مرتب کنید؟ آیا احساس کرده اید که تمیزی خانه موقت است و بعد از چند ساعت همه چیز از جای خود خارج می شود؟ چه احساسی دارد وقتی بتوانید در یک محیط تمیز و مرتب استراحت کنید؟

 

مرحله اول:

در هنگام تمیز کردن فقط روی یک قسمت از خانه متمرکز شوید. به عنوان مثال ، فقط روی اتاق خواب خود تمرکز کنید، لباس ها را جابه جا کنید، گردگیری کنید و اتاق را جارو کنید. سپس می توانید به قسمت دیگری بروید ، به عنوان مثال کتاب ، اسباب بازی ، لوازم بهداشتی.

مرحله دوم:

برخی از مردم در مورد این صحبت می کنند که بهتر است هر روز کمی از نظافت را انجام دهید تا خانه مرتب شوند اما این باعث می شود احساس کنید که همیشه در حال تمیز کردن هستید و هیچ وقت خانه شما تمیز نمی شود. هنگامی که شروع به تمیزکاری کردید، همه جا را مرتب کنید تا برای مدتی نیاز به نظافت منزل نداشته باشید.

مرحله سوم:

هنگامی که موارد را پاک می کنید از خود بپرسید “آیا من واقعاً به این مورد نیاز دارم؟” چیزهایی را که دیگر نیازی به آن ندارید ، نگه ندارید.

مرحله چهارم:

هنگام مرتب کردن لباس در کمد ، حتما آنها را در جایی قرار دهید که هر کالایی به راحتی دیده شود و شناسایی شود ، بنابراین می دانید که دقیقاً متعلق به شماست.

مرحله پنجم:

تا حد امکان بازیافت کنید. مجلات و روزنامه های قدیمی را نگه ندارید ، زیرا این باعث شلوغی می شود. اطمینان حاصل کنید که کاغذهایی را برای بازیافت یا قرار دادن در دفتر خود یا بازیافت خانوار تهیه می کنید.

مرحله ششم:

لیستی از کارهایی را که باید انجام شود روزانه ، هفتگی و ماهانه و سالانه بنویسید. آن را در جایی نگه دارید تا به طور مرتب به خود یادآوری کنید. اگر در بالای برنامه خود قرار داشته باشید ، مدیریت آن در طولانی مدت بسیار ساده تر می شود.

مرحله هفتم:

وسایلی که به دردتان نمیخورد و برای آنها جای مناسب ندارید را دور بیندازید. این به مدیریت موثر فضا کمک می کند.

شاید انجام این نکات برای شما دشوار باشد، اگر به هر دلیلی برای تمیز کردن منزل خود به کمک متخصصین نظافت نیاز داشتید،حتما با تیم شرکت گل آذین میرداماد تماس بگیرید.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    جهت درخواست نیرو کلیک کنید