روش های نظافت طنز آمیز

روش های نظافت

چه کسی دوست ندارد خانه ای مرتب و تمیز داشته باشد؟

مبلمان های خاکی ، آشپزخانه و سینک های کثیف می توانند همیشه برای ما یک معضل باشند. بنابراین، برای جلوه دادن به خانه خود ، همیشه با استفاده از بهترین روش های نظافت اقدامات ممکن را انجام می دهیم.

در اینجا میخواهم ده مورد از روش های تمیز کننده محبوب و در عین حال غیر منطقی و بی ارزش را به شما معرفی کنم:

 

 1. اسپری مو: رفع لکه

در گذشته اسپره های مو دارای الکل بودند و این الکل باعث از بین رفتن لکه ها میشد، اما در حال حاضر میزان الکل موجود در اسپرهای مو موجود در بازار بسیار ناچیز است. بنابراین ، اگر مادر شما در مورد این روش نظافت به شما گفته است ، بیاد داشته باشید که دیگر دهه 70 نیستید!

بنابراین ، این تمیز کننده اکنون ارزش کافی ندارد. درعوض ، اگر به دنبال این ترفند باشید ، می تواند برای لباس های مورد علاقه شما بسیار وحشتناک باشد.

 

راهکار؟

اینجا را بررسی کنید تا بفهمید چگونه می توانید از لکه های جوهر تیره روی پارچه ها خلاص شوید.

 

 1. آب گرم: قاتل میکرب ها

اگر تاکنون فکر کرده اید که آب گرم می تواند تمام باکتری های موجود در هر سطح آلوده را از بین ببرد ، اشتباه می کرده اید!

باید بدانید که منظور از آب گرم یعنی دمای بسیار بالای آب (بیش از 100درجه سانتی گراد) و قرار دادن سطح آلوده مدت طولانی در معرض آن است تا بتواند میکروب ها را از بین ببرد.

بیشتر آبگرمکن ها در خانه ها فقط 50 درجه سانتی گراد تنظیم شده است. بنابراین ، اگر فکر می کنید با آب گرم خانه میتوانید میکرب ها را از بین ببرید اشتباه می کنید.

 

راهکار؟

یک ماده ضدعفونی کننده مانند سفید کننده کلر ، محلول های قوی و غیره را در برنامه تمیز کردن خود بگنجانید. این قطعا به شما کمک خواهد کرد!

 

 1. کوکا کولا: یک پاک کننده عالی توالت

نوشیدنی های گازدار برای نوشیدن با مرغ یا سیب زمینی هستند، آنها ماده پاک کننده نیستند. اگرچه که مقداری اسید سیتریک و فسفریک می تواند به آرامی لکه ها را از بین ببرد ، اما حتی یک لیتر کوکا کولا نیز برای از بین بردن باکتری ها کافی نخواهد بود. در عوض ، یک ماده چسبنده روی سطح توالت باقی می گذارد که به عنوان غذا برای باکتری ها عمل می کند.

 

راهکار؟

جرمگیر ها و پاک کننده های قوی توالت به مراتب بهتر است.

 

4- مواد شوینده بیشتر: لباس تمیزتر

اگر فکر کرده اید که مواد شوینده بیشتر لباس های شما را به روشی بسیار مؤثر تمیز می کند ،اشتباه میکنید!

برعکس ، اگر مواد شوینده غیر ضروری بیشتری اضافه کنید ، شستشو و خلاص شدن از چسبندگی کامل سخت تر خواهد بود. علاوه بر این ، هر ماده پاک کننده باقیمانده حتی به عنوان آهن ربا برای همه میکروب ها کار می کند. 

 

راهکار؟

یک تمیز کننده عالی انتخاب کنید، همچنین فراموش نکنید که دستورالعمل های ذکر شده در بسته شوینده را رعایت کرده و پودر را به درستی وزن کنید.

 

 1. مایکروویو و اسفنج های تمیز کننده ضد آب

اگرچه ممکن است فکر کنید که باکتری هایی که در اسفنج ها وجود دارند با حرارت مایکروویو از بین می روند ، درست نیست. در واقع ، حتی پس از انجام این کار ، 40 درصد میکروب ها هنوز باقی می مانند.

 

راهکار؟

یکی از بهترین گزینه ها استفاده از لباس هایی است که از پنبه یا میکرو فیبر ساخته شده است. در صورت انجام چنین کاری ، شما قادر خواهید بود بعد از هر بار استفاده ، لباس را به درستی بشویید!

 

 1. آب لیمو: لکه های ظرف را از بین می برد

 به نظر می رسد استفاده از آب لیمو روی پلاستیک برای تمیز کردن بسیار ناکارآمد است. بنابراین ، اگر حتی آن را بگذارید تا 24 ساعت بماند ، هیچ تفاوتی نخواهد داشت. لکه های موجود در ظروف همچنان خواهند بود. لیمو برای درست کردن یک لیوان لیموناد تازه است ، مطمئناً برای تمیز کردن نیست!

 

راهکار؟

فقط کافی است اینجا کلیک کنید تا یکی از بهترین راه های حذف لکه های ناخواسته از ظروف پلاستیکی را پیدا کنید.

 

 1. پوست موز: جلا دادن کفش

نه! همه چیز در جهان قابل استفاده نیست. بعد از خوردن موز خود ، بهتر است پوست را دور بیندازید. موز هرگز نمی تواند کفش شما را بدرخشاند. محتوای پتاسیم موجود در آن ممکن است به عنوان یک ماده مغذی مهم برای بدن انسان عمل کند ، اما مطمئناً پاک کننده نیست. پوست تند موز باعث می شود کفش شما کمتر براق شود.

 

راهکار؟

بهتر است کار درست را انجام دهید. آره! یک واکس عالی انتخاب کنید و به سلامت و براقی کفش خود اهمیت دهید.

 

8- دهانشویه: ماشین لباسشویی را  تمیز میکند

این یکی از مسخره ترین اشتباهات تمیز کردن است که می توانید تا کنون با آن روبرو شده باشید! ماشین لباسشویی شما شبیه دهان شما نیست.

بنابراین ، چگونه ممکن است؟

 

راهکار؟

چگونگی شستشوی داخل ماشین لباسشویی شما چیزی نیست جز استفاده از سفیدکننده های تجاری موجود در بازار و روش های نظافت مجاز ماشین.

 

 1. سس گوجه فرنگی: جلا دهنده نقره

سس گوجه فرنگی فقط به خاطر طعمش عالی است و هیچ چیز دیگری ندارد! شاید شنیده باشید که اسید استیک موجود در آن باعث درخشش نقره می شود، کاملاً اشتباه است. تمام کارهایی که می تواند انجام دهد فقط کدر کردن نقره و چسبندگی است.

 

راهکار؟

اگر به جای آن از پارچه لهستانی استفاده کنید ، طبیعتاً سازگار با محیط و کارآمد خواهد بود.

 

 1. سرکه: برداشتن جای لیوان روی میز چوبی

بدون شک ، سرکه می تواند به عنوان یکی از روش های نظافت عالی عمل کند. با این حال ، همه جا نه! وقتی می خواهید جای لیوان روی میز چوبی خود را از بین ببرید ، کار نخواهد کرد. همچنین به نظر می رسد اسید استیک موجود در سرکه برای مبلمان چوبی مضر است.

 

راهکار؟

نگذارید جای لیوان شکل بگیرد تا ظاهر میز چوبی خیره کننده شما را از بین ببرد. ساده است! برای جلوگیری از این کار کافی است چند زیر لیوانی بخرید. لازم نیست که اصلاً تمیز کنید!

 

بنابراین ، اینها برخی از طنزآمیزترین اشتباهات تمیز کردن هستند که در اطراف وجود دارند! روشهای هوشمند را برای انجام کارهای روزانه تمیز کردن خود انتخاب کنید.

 

  نظرتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  جهت درخواست نیرو کلیک کنید