تمیز کردن کارد و چنگال های فلزی ضد زنگ و ظروف دیگر

تمیز کردن کارد و چنگال

بیشتر تولید کنندگان توصیه می کنند که برای تمیز کردن کارد و چنگال آن را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید. این امر به این دلیل است که می تواند منجر به لکه دار شدن (لکه های آب یا رسوب معدنی) شود.

مشکل این است که اکثر ما واقعاً اهمیتی نمی دهیم زیرا این کار بسیار ساده تر و زمان کمتری می برد. شستن با دست بیشتر طول خواهد کشید و به تلاش بیشتری نیاز خواهید داشت ، اما حداقل باید بطور دوره ای انجام شود تا وسایل نقره ای شما به بهترین وجه به نظر برسد.

هنگام تمیز کردن دستی ، می توانید مطمئن باشید که کار کامل است و همچنین می توانید از آسیب دیدن ، جلوگیری از شستشوی بیش از حد و یا تضمین خشکی مطمئن باشید. یک روال منظم همه چیز را درخشان نگه می دارد ، اما تمیز کردن اضافی یا صیقل دادن ممکن است گاه به گاه ضروری باشد.

برای حفظ صحیح مراحل زیر را دنبال کنید ، و سپس خواندن را ادامه دهید تا در مورد محصولی که می تواند باعث صرفه جویی در وقت شما شود ، بخوانید.

مراقبت و نگهداری

شستشو با آب و صابون

برای تمیز کردن کارد و چنگال، از آب صابون گرم استفاده کنید و با یک اسفنج ، یا پارچه ظرف ها را کاملاً تمیز کنید. پس از تمیز کردن ، زیر آب داغ بشویید تا تمام صابون ها از بین بروند. در صورت باقی ماندن صابون با گذشت زمان باعث کدر شدن آن می شود. پس از شستشوی صابون ، از یک حوله نرم و جاذب استفاده کنید تا خشک شود. در صورت خشک شدن در مجاورت هوا ، لکه های آب در محل خشک می شوند ، بنابراین براق به نظر نمی رسد و به همان اندازه تمیز نخواهد بود. هنگام شستشو بعد از استفاده منظم ، از مواد شوینده یا صابون و آب گرم استفاده کنید.

 

کارد و چنگال به دلیل تماس مداوم با غذا یا قرار گرفتن طولانی مدت در معرض گرما ، می تواند لکه دار شود. حتی با تمیز کردن منظم ، به مرور زمان بدون پولیش کم رنگ می شود. تلاش برای از بین بردن لکه ها یا درخشش در پایان با چیزهایی که قبلاً در اطراف آشپزخانه خود دارید ، مراحل زیر را دنبال کنید.

 

سرکه

 • اسیدها و خصوصیات تمیز کننده سرکه سفید می توانند کارد و چنگال های فلزی از جنس استیل را تمیز و صیقل دهند.
 • برای روشن تر شدن مناطق کدر شده ، مقداری سرکه را روی پارچه تمیز بریزید و روی لکه های آن قرار دهید.
 • این کار را چند بار تکرار کنید تا درخشندگی آن برگردد.
 • برای اتمام کار کارد و چنگال را زیر آب گرم بشویید و با حوله خشک کنید.

 

روغن زیتون

 • از پارچه ای با روغن زیتون اضافه شده استفاده کنید تا لکه های قابل مشاهده را از بین ببرید.
 • اطمینان حاصل کنید که چنگال تمیز است ، سپس مقدار کمی روغن را به پارچه تمیز کننده خود اضافه کنید.
 • بعد از تمیز کردن با روغن، بشویید و خشک کنید.

 

آب لیمو

 • یک کاربرد ساده آب لیمو می تواند از بین بردن لکه های گرما باشد.
 • یک پارچه تمیز کننده بگیرید و با آب آن را مرطوب کنید. پاک کنید و مالش دهید تا لکه برداشته شود.
 • در صورت لزوم تکرار کنید. پس از اتمام ، تمیز و خشک بشویید.

 

شاید انجام این نکات برای شما دشوار باشد، اگر به هر دلیلی برای تمیز کردن منزل خود به کمک متخصصین نظافت نیاز داشتید،حتما با تیم شرکت گل آذین میرداماد تماس بگیرید.

  نظرتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  جهت درخواست نیرو کلیک کنید