ترفندهای ساده تمیز کردن لوازم آشپزخانه

 ترفندهای ساده تمیز کردن

ترفندهای ساده تمیز کردن لوازم آشپزخانه:یکی از چالش های بزرگ در هر منزل ، تمیز کردن لوازم آشپزخانه می باشد چراکه این لوازم نقش مهمی در سلامت و بهداشت مواد غذایی دارند . لازم به ذکر است بدانید علت اصلی کثیف شدن لوازم آشپزخانه انواع چربی ها و مواد روغنی و مواردی مشابه هستند ! با مطالعه این مقاله می توانید در کمترین زمان ترفندهای ساده تمیز کردن را یاد گرفته و در انرژی و زمان خود صرفه جویی کنید.

لوازم مورد نیاز برای نظافت عبارتند از :

 1. سرکه سفید
 2. جوش شیرین
 3. آب
 4. کمی پارچه تمیز
 5. مایع ظرفشویی
 6. فرچه

روش نظافت مخلوط کن :

یکی از کاربردی ترین لوازم در هر آشچزخانه مخلوط کن می باشد ، به همین دلیل آلودگی های بسیاری را به خود جذب می کند . روش های قدیمی برای تمیز کردن مخلوط کن را کنار بگذارید و با ما همراه باشید .

برای نظافت تنها کافیست حدود یک قاشق چای خوری مایع ظرفشویی و کمی آب را داخل دستگاه بریزید و پس از بستن درب مخلوط کن ، آن را برای چند دقیقه روشن کنید سپس با آب گرم دستگاه را شستشو دهید . با انجام این کار محلول آب و مایع ظرفشویی به تمام گوشه و کنار دستگاه نفوذ می نماید و تمامی آلودگی ها از بین می روند .

روش نظافت سینک های ظرفشویی :

از آن جایی که سینک ظرفشویی نیز یکی از پر استفاده ترین لوازم آشپزخانه می باشد ، آلودگی ها و جرم های بسیاری را جذب می کند .

برای انجام این امر ابتدا می بایست یک فنجان جوش شیرین سپس یک فنجان سرکه سفید را داخل سینک بریزید در ادامه سینک را با آب گرم شستشو دهید . با انجام این کار چاه سینک ظرفشویی به سرعت تمیز می شود .

روش نظافت فیلتر هود آشپزخانه :

همان طور که می دانید کاربرد هود در آشپزخانه ، از بین بردن بو های نا مطبوع هنگام آشپزی می باشد از این رو امری طبیعی است که فیلتر های موجود در هود ها انواع چربی ها و آلودگی های موجود در فضای آشپزخانه را به خود جذب کنند . بسیاری از افراد از آن جایی که نمی دانند چگونه این فیلتر ها را تمیز کنند هر چند وقت یک بار مجبور به تعویض فیلتر هود می شوند.

ابتدا فیلتر را جدا کنید و کمی مایع ظرفشویی روی آن بریزید سپس به مقدار کافی آب گرم روی آن ریخته و ۱۵ دقیقه صبر کنید . حال می توانید با استفاده از فرچه تمامی چربی ها و لکه های فیلتر را از بین ببرید و در آخر با آب گرم شستشو دهید .

همچنین میتوانید فیلتر هود را داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید تا کاملا چربی های آن گرفته و تمیز شود.

  نظرتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  جهت درخواست نیرو کلیک کنید