آموزش گام به گام تمیز کردن لپ تاپ (صفحه نمایش و صفحه کلید)

تمیز کردن لپ تاپ

تمیز کردن لپ تاپ جدای از پاکیزگی عمر لپ تاپ شما را افزایش خواهد داد پس باید حداقل هر ۶ ماه یکبار ۱ ساعت وقت خود را کامل برای تمیز کردن لپ تاپ خود بگذارید.

همه رایانه ها با گذشت زمان کثیف می شوند. با این حال ، لپ تاپ ها به دلیل نحوه کار با آنها تمایل به تمیز کردن بیشتر دارند. به خصوص اگر شما به طور مکرر با لپ تاپ خود مسافرت می کنید ، احتمالاً می خواهید حداقل یک بار در ماه آن را تمیز کنید.

ایجاد گرد و غبار و آهک مخصوصاً در صفحه مانیتور و صفحه کلیدها می تواند عملکرد لپ تاپ شما را مختل کند. همیشه مطمئن شوید که قبل از شروع تمیز کردن ، لپ تاپ خود را خاموش کرده و از هر منبع تغذیه جدا کنید. در صورت امکان ، باید باتری را نیز جدا کنید.

 

تمیز کردن صفحه نمایش

گرد و غبار سطح را با پارچه میکرو فیبر پاک کنید.

پارچه را تا کنید و آن را به آرامی در عرض کامل صفحه خود ، به جلو و عقب مالش دهید. ممکن است بخواهید صفحه را با دست دیگر خود نگه دارید تا در حین تمیز کردن آن حرکت نکند.

  • به صفحه فشار ندهید یا سعی نکنید نقاط لکه دار را خراش دهید  اینطور به صفحه نمایش خود آسیب می زنید. فقط از کمترین فشار برای پاک کردن گرد و غبار سطح استفاده کنید.

نکته: اگر پارچه میکروفیبر ندارید ، هر پارچه ای می توانید استفاده کنید اما ممکن است ذراتی از پارچه روی صفحه نمایش لپ تاپ شما باقی بماند.

 

* از حوله های کاغذی یا بافت صورت استفاده نکنید . آنها می توانند به پوشش محافظ صفحه نمایش شما صدمه بزنند.

 

از یک اسفنج مرطوب برای کثیفی ها و آهک استفاده کنید.

یک اسفنج تمیز مرطوب کنید ، سپس آنرا فشار دهید تا تقریبا خشک شود.  از آب تصفیه شده یا مقطر به جای آب شیر استفاده کنید ، چون ممکن است آب شیر مواد معدنی همچون گچ و … را روی صفحه به جای بگذارد

• همچنین می توانید از یک پارچه پاک کننده از قبل مرطوب شده استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که این ماده حاوی مواد پاک کننده خشن مانند آمونیاک یا سفید کننده نیست ، که ممکن است به صفحه شما آسیب برساند.

• آب می تواند به لپ تاپ و اجزای داخلی آن آسیب برساند ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که پارچه بدون آب می باشد و فقط نم دارد.

• برای لکه های سفت و سخت مخصوصاً ، فقط یک قطره صابون به آب اضافه کنید. اگر صفحه لمسی دارید ، با کتابچه راهنمای یا وب سایت سازنده مشورت کنید تا مشخص کشود که مواد تمیز کننده برای صفحه نمایش شما موردی ندارد.

ترکیب دیگر: یک محلول تمیز کننده را با قطعات مساوی آب و سرکه سفید درست کنید. این راه حل برای صفحه نمایش و سایر قسمت های لپ تاپ شما بی خطر است.

 

برای صفحه های آلوده تر از کیت تمیز کننده استفاده کنید

شما می توانید کیت های تمیز کردن صفحه را بصورت آنلاین یا در هر فروشگاهی که قطعات الکترونیکی می فروشند ، خریداری کنید. این کیت ها شامل پاک کننده مخصوص صفحه نمایش لپ تاپ هستند و معمولاً همراه با پارچه میکرو فیبر مخصوص به خود هستند. اگر صفحه لمسی دارید ، اطمینان حاصل کنید که کیت با صفحه نمایش های لمسی سازگار است

•برای تمیز کردن مداوم صفحه لپ تاپ به هیچ عنوان از شیشه پاک کن ، مخصوصاً مواد حاوی آمونیاک استفاده نکنید چرا که به صفحه شما آسیب جدی می رساند.

 

شاید انجام این نکات برای شما دشوار باشد، اگر به هر دلیلی به کمک متخصصین نظافت نیاز داشتید،حتما با تیم شرکت گل آذین میرداماد تماس بگیرید.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

    جهت درخواست نیرو کلیک کنید